Zielone wzgórza nad Soliną

Zielone wzgórza nad Soliną

Bieszczady to niewątpliwie pasmo górskie szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju. Nic więc dziwnego, że położone u ich podnóży miejscowości oblegane są przez przyjezdnych o każdej porze roku. Dla nich Solina przygotowała bardzo dużo miejsc pod wynajem. Aktualnie sporo pomocnych informacji o tematyce noclegowej czeka na turystów w sieci – szczegóły Solina (meteor-turystyka.pl). Dlatego warto ją dokładnie przejrzeć, określić swoje priorytety, aby dobrać takie obiekty, w których nocowanie będzie najbardziej wygodne i w oczekiwanym standardzie. Dostępne są zarówno pensjonaty i hotele, jak i wszelkiego rodzaju kwatery prywatne, gdzie każdy absolutnie przyjezdny znajdzie coś dla siebie. Solina to bowiem nie sama miejscowość, ale i gmina, którą tworzą okoliczne mniejsze i większe miasta i wsie oraz przepiękna część bieszczadzkiego pasma górskiego.

Podobnie jest z Soliną. Miejscowość ta posiada swój niepowtarzalny urok, tkwiący zwłaszcza w pięknym górskim krajobrazie. „Zielone wzgórza nad Soliną” to ścieżka spacerowa będąca jedną z największych atrakcji tutejszego regionu. Ta urokliwa trasa spacerowa nie jest szczególnie trudna, oznaczona została bowiem kolorem czerwonym, nadaje się więc dla osób dorosłych oraz starszych lub bardziej wytrwałych dzieci. Jest ona jednak stosunkowo długa, co z kolei dla jednych turystów może stanowić wadę, dla drugich zaś największą zaletę. Swym zasięgiem obejmuje natomiast zarówno lasy, jak i okolice Jeziora Solińskiego oraz liczne potoki, które stanowią niejako przeszkodę do pokonania dla zapalonego piechura. Należy więc na taką wyprawę zaopatrzyć się w odpowiedni strój trekkingowy szczególnie buty, które poradzą sobie w każdych warunkach i nie zaszkodzą naszym stopom. Ze względu na długość trasy, warto zabrać plecak z prowiantem oraz ewentualnie płaszcz przeciwdeszczowy.

Taki długi spacer w bezpośrednim kontakcie z przyrodą może dostarczyć nieocenionej wiedzy na temat tutejszej przyrody, przemierzając trasę zobaczymy bowiem nie tylko jezioro, ale również bukowe lasy, pasmo połonin, Horbek czy zaporę solińską oraz wiele innych pięknych miejsc charakteryzujących okolicę. Mniej wytrwali spacerowicze mogą wybrać trasę prowadzącą w jedną stronę, skąd wrócić można autobusem, jest to jednak mniej polecana opcja alternatywna. Całodzienny spacer bowiem przysłuży się nie tylko dobru naszego ducha, ale przede wszystkim zdrowiu. Ponieważ poza ścieżką spacerową „Zielone wzgórza nad Soliną” miejscowość ta dysponuje wieloma innymi atrakcjami turystycznymi, tkwiącymi nie tylko w przyrodzie, ale i zabytkach oraz architekturze, warto pomyśleć o tym, aby zatrzymać się tutaj na dłużej.


Dodaj komentarz