Zamek Książąt Pomorskich, jedna z większych atrakcji Pomorza

Zamek Książąt Pomorskich, jedna z większych atrakcji Pomorza

To bynajmniej żaden przypadek, że piaszczysta, szeroka plaża w Dąbkach każdego roku przyciąga tak wielu turystów. Co istotne, ta popularna wieś uzdrowiskowa jest także znakomitym miejscem pobytu dla rodzin z dziećmi. Trzeba podkreślić, że przy plaży w Dąbkach znajduje się strzeżone kąpielisko – to miejsce bardzo chętnie odwiedzane w sezonie letnim. Oczywiście pobyt nad morzem nie byłby w pełni udany bez sesji leniuchowania na plaży, jednak może warto przynajmniej jeden dzień poświęcić na zwiedzanie okolicy? Naprawdę warto, bo koło Dąbek jest sporo do zobaczenia.

Jednym z najciekawszych zabytków, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy podczas urlopu w tych okolicach jest słynny Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie [facebook]. Darłowo leży bardzo blisko. W praktyce oznacza to, że jeśli wybierzemy na lato właśnie Dąbki, nie powinno być większego problemu z odwiedzeniem tej bardzo cenionej atrakcji turystycznej. Dlaczego warto odwiedzić darłowski zamek? Przede wszystkim z tego prostego względu, że chodzi o jedyny tego rodzaju zamek nadmorski, który wybudowano w stylu klasycznego gotyku. Zamek ten powstał już w XIV wieku. Obecnie jest oczywiście otwarty dla zwiedzających. Co do samej daty powstania zamku w Darłowie, to niestety nie znaleziono dotychczas żadnych dokumentów, które by ją potwierdzały. Jednak przeprowadzano gruntowne badania, które pozwoliły stwierdzić, że budynek powstał najprawdopodobniej w drugiej połowie XIV wieku. To naprawdę niezwykły zabytek, jedyny taki zamek na Pomorzu. Będąc w Dąbkach na wakacjach, nie można go nie zobaczyć na własne oczy. Długa historia zamku pozostawiła na nim swoje ślady, jednak budynek został gruntownie odrestaurowany w wieku XX. Odrestaurowano także jego wnętrza. Obecnie znajduje się tutaj muzeum, gdzie możemy zobaczyć sporo interesujących wystaw.

Przynajmniej na kilka dni przed przyjazdem na Pomorze, powinniśmy sprawdzić, jakie noclegi w Dąbkach [Meteor-Turystyka.pl] można zarezerwować. Trzeba przyznać, ze baza noclegowa w tych okolicach jest bardzo rozbudowana. Można znaleźć noclegi o różnym komforcie, w różnych cenach. Każdy powinien wybrać coś sensownego.


Dodaj komentarz