Węgierska Górka i aktywny wypoczynek

Węgierska Górka i aktywny wypoczynek

Górskie okolice otaczające Węgierską Górkę i liczne miejscowości o charakterze zimowisk powodują, że jest to znakomite miejsce wypoczynku dla wszystkich kochających sporty zimowe. Baza noclegowa [➝http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wegierska-gorka,0.html] w tej miejscowości oraz okolicach pozwala na spędzenie tutaj urlopu zimowego w pełni korzystając z atrakcji, jakie zapewnia zimowa aura i przygotowane stoki narciarskie.

Zimowe atrakcje aktywnego wypoczynku
Leżąca niedaleko Węgierskiej Górki Wisła już na długo pozostanie jednym z ośrodków sportowego życia Polaków, dzięki sławie jej mieszkańca, znakomitego skoczka narciarskiego Adama Małysza. Początek stycznia każdego roku to już tradycyjnie w Wiśle święto kibiców skoków narciarskich – odbywają się tutaj bowiem zawody Pucharu Świata przyciągające prawdziwe gwiazdy tego sportu i aktywnie ich wspomagających fanów. W Wiśle z tej okazji zorganizowana jest specjalna Strefa Kibica, dla tych, którzy nie dostaną się na trybuny słynnej skoczni w Amfiteatrze imienia S. Hadyny przygotowane będą transmisje na żywo z zawodów.

Dla tych, którzy poza kibicowaniem lubią sami sprawdzić swoją formę fizyczną w zmaganiach ze śnieżnymi żywiołami w nieodległym Szczyrku przygotowano także Ultramaraton Zimowy, w ramach którego w ciągu 24 godzin zawodnicy pokonują w wybrany przez siebie sposób wyznaczone pętle. Imprezie towarzyszy także bieg anglosaski na krótszym dystansie. Inną atrakcją jest organizowany w Wiśle pod koniec stycznia narciarski bieg retro, którego uczestnicy ścigają się na tradycyjnych drewnianych nartach. W lutym natomiast będzie można podziwiać zawody snowboardzistów i freeskierów walczących w drużynowych mistrzostwach w ramach SnowFest Festival.

Te i inne atrakcje sportowe w Węgierskiej Górce oraz pobliskich jej miejscowościach można podziwiać lub wziąć w nich udział, rezerwując sobie wcześniej miejsca w dostępnej bazie noclegowej. Węgierska Górka już od międzywojnia jest jedną z miejscowości chętnie wybieranych na spędzenie tutaj wypoczynku zimowego, dlatego baza noclegowa przygotowana pozwala na wybranie spośród ofert ceny oraz standardu najbardziej spełniającego oczekiwania przybywających tutaj turystów. Domu wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne dają bogate możliwości wszystkim szykującym się do spędzenia tutaj urlopu.


Dodaj komentarz