Rewa – przyjemność letniego nurkowania

Rewa – przyjemność letniego nurkowania

Rewa to niewielkie miasteczko położone w województwie pomorskim ➣ więcej pomorskie. Dokładniej znajduje się ona pomiędzy dwoma potężnymi ośrodkami wypoczynkowymi, jakimi są Gdynia oraz Puck. Taka lokalizacja nie powoduje, że Rewie brakuje turystów, a wręcz przeciwnie – bliskie położenie tych popularnych miast sprawia, że większość turystów przybywających w te okolice z chęcią odwiedzi Rewę i wypocznie na niezwykle sprzyjającym wakacyjnemu lenistwu Cyplu Rewskim.

Baza noclegowa przygotowana przez tutejszych mieszkańców sprawia, że w sezonie letnim ciągną tutaj prawdziwe turystyczne tłumy. Czy dużo znajdziemy tutaj noclegów? Oczywiście, że tak! Niby jest to malutkie miasteczko, ale posiada wiele miejsc do spania ➣ noclegi Rewa. Ludzie przyjeżdża tutaj swoimi camperami nadając specyficzny klimat temu miejscu. Turyści odwiedzający to miasteczko w Zatoce Puckiej, a potem z czystym sumieniem polecają tutejsze noclegi. 

Rewa to nie tylko wspaniała plaża i znakomita atmosfera. Osoby, które interesują się nurkowaniem znajdą tutaj fantastyczne miejsca do uprawiania tego sportu. Można się pokusić o stwierdzenie, że tutaj jest najwięcej atrakcji właśnie dla nurków. Cmentarzysko wraków to pochodzący z drugiej wojny światowej ciekawy obiekt podwodny. Jest on nie małą gratką dla osób interesujących się jednostkami wodnymi pochodzącymi z okresu II wojny światowej. Jednym z wielu statków, jakie tutaj spoczywają na dnie Zatoki Puckiej jest zarejestrowany przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku – statek żeglugi przybrzeżnej „Helena”. To niezwykłe miejsce, jakim jest Rewa jest prawdziwą mekką dla nurków – nurkując w zatoce możemy też natrafić na morskie ryby, które tak samo jak nurkowie bardzo upodobali sobie wraki statków.

Po całym dniu wrażeń, jakie nas spotkają podczas wczasów w Rewie możemy w pobliskich knajpkach zjeść smaczny posiłek i bawić się tutaj do białego rana. Miasteczko przyciąga wielu młodych ludzi, którzy nakręcają cale życie turystycznej w Rewie. Dla bardziej stonowanych turystów polecamy malutkie, drewniane molo, z którego rozpościera się wspaniały widok. Molo jest chyba miejscem, gdzie najchętniej turyści się fotografują, takie zdjęcie zrobione w sprzyjających warunkach przyrodniczych może stać się na pewno wspaniałą pamiątką na wiele lat.


Dodaj komentarz