Płock – nie tylko rafineria

Płock – nie tylko rafineria

Płock to miasto, które ze słyszenia znane jest praktycznie wszystkim. Skojarzenia z tym miastem są jednoznaczne. Miasto kojarzy się z istniejącą w nim rafinerią – jedną z najważniejszych w Polsce. Płock jednak to nie tylko jeden zakład. Jest to miasto o wielu zaletach.

Ciekawostką jest już samo położenie Płocka. Miasto leży nad Wisłą, na wzgórzu rzeki. Każdy, kto dotrze do miasta zachwyci się jego położeniem. Szczególnie urokliwie położona jest starówka. Wzgórze, na którym leży ma 47 m wysokości. Pod wzgórzem przepływa Wisła, która w tym miejscu jest wyjątkowo szeroka. Panorama tego miejsca podoba się praktycznie każdemu. Piękna zabytkowa starówka z rzeką w tle to obraz, który nie tylko warto zobaczyć, ale i uwiecznić na fotografii.

Osoby odwiedzające Płock szybko przekonają się, że na pewno nie jest to miasto pełne atrakcji turystycznych, ale żyjące codziennością, przemysłem i biznesem. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy w nim żadnych atrakcji turystycznych. Wśród ciekawostek, które warto zobaczyć w tym mieście, są zabytkowe obiekty sakralne katolickie i te związane z judaizmem. Zaciekawić może zabytkowa wieża ciśnień, muzea oraz byłe opactwo benedyktyńskie. Większość obiektów skupiona jest w jednym miejscu. Na starówce zwiedzić można je nie oddalając się od urokliwie położonego starego centrum Płocka.

Decydując się na odwiedzenie Płocka, nie należy zapominać, że nie jest to miasto, w którym baza noclegowa jest rozbudowana. Nie znajdziemy w tym mieście noclegów charakterystycznych dla miejscowości położonych nad morzem czy w górach, tanich pokoi do wynajęcia czy pól kempingowych. Poszukiwanie noclegu w Płocku już po przyjeździe do miasta jest ryzykowne. Wcześniejsza rezerwacja noclegu ma zatem większy sens.

Jeśli szukamy ciekawego miasta, które jest unikatowe to Płock jest takim, którym powinniśmy się zainteresować. Wiele obiektów zlokalizowanych w Płocku z pewnością nas zainteresuje, a samo położenie miasta jest zachwycające. Znajdziemy tutaj spokój i wypoczniemy zwiedzając wszystko w ciągu kilku dni.


Dodaj komentarz