Nowęcin kusi spokojem i ciszą

Nowęcin kusi spokojem i ciszą

Nowęcin jest niewielką miejscowością położoną w województwie pomorskim. Miejscowość nie leży bezpośrednio nam morzem, jednakże jest położona zaledwie 3 km od Łeby. Jest idealnym miejscem na wypoczynek dla osób chcących spędzić urlop w okolicy wody, jednakże z dala od zgiełku charakterystycznego dla kurortu. Podczas pobytu w Nowęcinie można nie tylko korzystać z morskich atrakcji, ale również zwiedzić tę interesującą miejscowość, która mimo niewielkich rozmiarów, ma sporo do zaoferowania wypoczywającym w niej wczasowiczom. Sporo osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie na całym świecie – windsurfingiem. W miejscowości działa szkółka windsurfingowa, która jest usytuowana bezpośrednio nad znajdującym się tam jeziorem Sarbsko. Na nudę nie będą mogły narzekać także osoby preferujące nieco inną formę wypoczynku – Ci, którzy lubią zwiedzanie powinni wybrać się na spacer po miejscowości i zwrócić uwagę na wzniesiony na wzgórzu zamek, którego historia zaczęła się jeszcze w średniowieczu. Osobiście jesteśmy też zachwyceni widokami w Hajnówce -> http://www.evergreenserv.org/co-robic-zima-w-hajnowce/ -> mało kto o niej wie dlatego dodaliśmy o niej parę słów od siebie.

Obecnie w tej piętrowej budowli mieści się hotel, w którym można zatrzymać się na dłuższy okres. Warto choć raz wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy. Kierunkiem, w którym warto się udać jest Słowiński Park Narodowy -> https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owi%C5%84ski_Park_Narodowy ->, który znany jest z najwyższych w Polsce piaskowych wydm. Można tam zobaczyć nie tylko słynne wydmy, ale także pospacerować po miejscu pełnym pięknych krajobrazów i nietypowej roślinności. Łeba jest kurortem znanym chyba wszystkim. Miasto cieszy się dużą popularnością wśród turystów pragnących wypocząć nad morzem, ale także skorzystać z nietypowych atrakcji. Największym wabikiem jest to, że mamy sposobność, by korzystać z pięknych, piaszczystych plaż (jedna z nich nie jest zatłoczona, jednakże kąpielisko, które się przy niej znajduje jest niestrzeżone).

Nietrudno zauważyć, że sam Nowęcin oraz jego okolice są miejscami pełnymi atrakcji. To jeden z powodów, dla którego baza noclegowa tego miejsca z roku na rok staje się coraz większa. Wczasowicze chcący wypocząć w tej miejscowości mogą wynająć -> meteor-turystyka.pl/noclegi,nowecin,0.html -> pokój w willi, pensjonacie, hotelu, lub zatrzymać się w prywatnej kwaterze – każdy spośród wymienionych noclegów można znaleźć pod hasłem "noclegi Nowęcin".


4 thoughts on “Nowęcin kusi spokojem i ciszą

  1. wycieczki rowerowe po okolicy Łukęcina – moim zdaniem idealny sposób na poznawanie kraju, zdrowo i przyjemnie

  2. Fajnie jest w Nowęcinie, można naprawdę wypocząć 🙂 i nocleg znaleźć w okolicy nietrudno 🙂

Dodaj komentarz