Mrągowo – Festiwalowe miasto

Mrągowo – Festiwalowe miasto

Mrągowo jest to miasto, które co roku przyciąga całą rzeszę turystów spragnionych atrakcji i wrażeń. Jest to jedna z nielicznych miejscowości, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jest nadzwyczaj znane przyjezdnym ze względu na różnorodność atrakcji jakie przygotowuje każdego roku. Jedną z wielu takich rozrywek jest coroczny Piknik Country, który odbywa się w sierpniu. Na imprezie tej można posłuchać różnych gatunków muzyki, ale przede wszystkim event ten należy do miłośników muzyki country. Artyści przyjeżdżają z całej Polski, aby zagrać na deskach amfiteatru, który mieści się nad Jeziorem Czos. W obiekcie tym odbywa się także co roku Noc Kabaretowa.

Mrągowo to piękne i malownicze miasto, które położone jest w województwie warmińsko–mazurskim. Na turystów przyjeżdżających tutaj czeka jeszcze masa innych niespodzianek. Zwiedzając ulice, warto zatrzymać się na płycie rynku gdyż znajduję się tam zabytkowy ratusz w którym mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Wystawiane są tu różne arcydzieła, związane z kulturą regionu oraz malarstwem współczesnym. Turyści w bardzo aktywny sposób mogą zapoznać się z tą metropolią. Dla miłośników mocnych wrażeń frajdą będzie tor kartingowy czy Paintball. Organizowane są również loty balonem, w którym możemy z góry zobaczyć to przepiękne miasto. Dla osób, które lubią spacerować, miasteczko przygotowało szlaki piesze, na których możemy podziwiać piękne widoki.

W okresie zimowym szczególną atrakcją wśród rodzin jest stok narciarski, na którym możemy poszaleć na nartach. W sezonie letnim stok narciarski oferuje mnóstwo wydarzeń takich jak imprezy sportowe lub okolicznościowe. W metropolii powstało miasteczko Mrongoville, które stylizowane jest na wzór westernowych filmów dzikiego zachodu. Tylko w tym miasteczku możemy spotkać prawdziwych kowbojów, którzy "tropią bandytów i wymierzają im kary". Dla najmłodszych, przygotowano tam duży plac zabaw, na którym dzieci mogą płukać złoto czy strzelać z łuku.

Miasto Mrągowo wyróżnia to, że posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Hotele posiadają znaczną ilość miejsc, w atrakcyjnych cenach za noclegi. Mrągowo jest bardzo zaangażowane w życie kulturalne i rozrywkowe. Jeżeli chcesz więc spędzić udane wakacje w tym tętniącym życiem mieście, koniecznie pakuj walizki i przyjeżdżaj, bo „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”.


4 thoughts on “Mrągowo – Festiwalowe miasto

  1. Noc Kabaretowa to najlepsza impreza, lepiej zarezerwujcie wcześniej miejsce do spania, bo przyjeżdżają prawdziwe tłumy. 😀

  2. @Gamma2.2. ja już zarezerwowałem nocleg w Mrągowie, nauczony zeszłorocznym doświadczeniem

  3. @Juan a w zeszłym roku nie znalazłeś wolnego noclegu w Mrągowie czy co się stało?

  4. no kiepsko było, trzeba naprawdę ze sporym wyprzedzeniem zarezerwować miejscówkę.

Dodaj komentarz