Koszalin – krótki przewodnik po województwie pomorskim

Koszalin – krótki przewodnik po województwie pomorskim

Koszalin to piękne miasto zlokalizowane w województwie pomorskim (tu spis:http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/pomorskie-wojewodztwo;3960209.html). To często niedoceniana miejscowość, która może nas jednak pozytywnie zaskoczyć. Podróż w tym kierunku przysporzy nam wielu rozrywek i wyjątkowych atrakcji, których nie sposób wymienić w całości. Jedno jest pewne, pobyt w tym miejscu z pewnością należy do wyjątkowych i interesujących. Noclegi w Koszalinie (tu spis:http://meteor-turystyka.pl/noclegi,koszalin,0.html) także wpisują się w tę specyfikę, gdyż oprócz różnorodności i dobrego rozmieszczenia, możemy liczyć na niewygórowane ceny, które nie zrujnują naszego budżetu. W ten sposób możemy zapewnić sobie wspaniałe wakacje blisko wybrzeża Bałtyku, za które przyjdzie nam zapłacić już od kilkunastu złotych za dobę.

Koszalin to miasto możliwości. Jedną z najczęściej podkreślanych jest okazja do zwiedzania. Na jego terenie znajduje się bowiem jedno z najstarszych świętych miejsc w Polsce. Góra Chełmińska znana była już za czasów pogańskich. Dziś znajduje się na niej sanktuarium wybudowane w latach 90. XX wieku. Liczne parki, lasy i szlaki powodują, że wycieczka w te strony będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Nie zapominajmy, że podczas zwiedzania warto odwiedzić także kościół gotycki, wzniesiony w 1333 roku oraz kilka innych obiektów sakralnych pochodzących z podobnego okresu. To prawdziwa skarbnica wiedzy o czasach XIV wieku. Tym którzy chcą wypoczywać bezpośrednio nad morzem, przypominamy nasz wpis o Karwi (tu wpis:http://www.evergreenserv.org/piekna-wizytowka-karwi-plaza-906/)

Dla turystów atrakcją w Koszalinie są też miejsca takie jak Pałac Młynarza z XIX wieku, Pałac Ślubów z XVI wieku, zespół budynków poczty głównej o charakterystycznej architekturze z XIX wieku oraz stacja kolejki wąskotorowej z roku 1898, którą do dziś możemy dotrzeć w odległe miejsca wybrzeża Bałtyku. To doskonała alternatywa dla samochodu, która umożliwi nam weekendową wycieczkę do Mielna czy Sarbinowa. Warto podkreślić także fakt, że w okolicy znajdziemy kilka jezior, w tym rozległe rozlewisko Jeziora Jamno. To właśnie na nim w okresie letnim znajdziemy najwięcej rozrywek. Sporty wodne, żagle, kajakarstwo czy wędkarstwo to tylko kilka z propozycji jakie na nas czekają. Nie zapominajmy, że w mieście znajdzie się również park linowy, muzeum, baseny, sauny i wiele boisk sportowych, które urozmaicą nasz pobyt.


5 thoughts on “Koszalin – krótki przewodnik po województwie pomorskim

  1. W Koszalinie można rzeczywiście sporo pozwiedzać i znaleźć nocleg w rozsądnej, jak na Pomorze, cenie

  2. Wspaniałe miejsce, dużo rzeczy do zwiedzania, nawet w niepogodę można ciekawie spędzić czas.

  3. Zwiedziłam Koszalin i było to ciekawe miejsce, ale drugi raz bym już nie wróciła, bo bym się nudziła

  4. Ja byłam w Koszalinie raz, miałam kilkudniowy nocleg tam wykupiony i na zwiedzanie w sam raz starczyło

Dodaj komentarz