Góra Chełm – główna atrakcja Myślenic

Góra Chełm – główna atrakcja Myślenic

Wiele jest miast i miejscowości w województwie małopolskim, które warto odwiedzić. Liczne zabytki, świadczące o bogatej przeszłości, a także wiele nowych atrakcji można spotkać tutaj na każdym kroku. Gdzie jednak warto się zatrzymać, gdy nie możemy się zdecydować na to, co byśmy chcieli zobaczyć w pierwszej kolejności? Dobrym wyborem może być miejscowość Myślenice, która położona jest zaledwie 30 kilometrów na południe od Krakowa. Wyróżnia się ona doskonałym położeniem nad rzeką Rabą i w okolicy jeziora Dobczyckiego, a także świeżym powietrzem i wieloma ciekawymi budynkami. Myślenice są także doskonale położone – to idealne miejsce na rozpoczęcie wycieczek po Zakopanem, Krakowie, Wieliczce, Wadowicach i wielu innych miastach położonych w tych stronach.

Jedną z większych atrakcji na terenie Myślenic jest Góra Chełm. Wznosi się ona na wysokość 654 metrów, co może nie jest niczym nadzwyczajnym, jeśli porównamy to do szczytów sudeckich albo tatrzańskich, ale zapewnia ona doskonałe widoki na całą okolicę. Na Chełm możemy dostać się kolejką krzesełkową albo wejść pieszo. Warto skorzystać z kolejki, gdyż jest to jeden z najdłuższych wyciągów tego typu w Polsce, a przy okazji można podziwiać położony poniżej Rezerwat Bluszcz. Na Górze Chełm poprowadzono również ciekawe trasy piesze i rowerowe. Na jej szczycie znajduje się także wieża widokowa, skąd można przy dobrej pogodzie zobaczyć Gorce oraz Tatry. W okolicy działa także obiekt gastronomiczny, gdzie możemy się posilić przed dalszym zwiedzaniem. Góra Chełm znajduje się na terenie dzielnicy Zarabie, która ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji. Znajdziemy tutaj baseny, korty tenisowe, boiska, trasy rowerowe i piesze oraz wiele, wiele innych atrakcji turystycznych, które pozwolą nam aktywnie spędzić wolny czas. Nic dziwnego, że spotkamy tu nie tylko turystów oraz mieszkańców Myślenic, ale także osoby z Krakowa, które chcą odpocząć korzystając przy okazji ze świeżego powietrza.

Oprócz wielu atrakcji i doskonałej lokalizacji, w Myślenicach na plus zapisuje się także lokalna baza noclegowa {Meteor-Turystyka.pl}. Jest ona bardzo rozbudowana, a przy okazji mocno zróżnicowana, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W całym mieście znajdziemy wiele miejsc oferujących tanie noclegi. Myślenice mają też propozycję dla bardziej wymagających – możemy zatrzymać się w jednym z kilku hoteli o wysokim standardzie. Niezależnie od tego, co wybierzemy, czeka nas na pewno miło spędzony urlop.


Dodaj komentarz