Deptak nad Żylicą w Szczyrku

Deptak nad Żylicą w Szczyrku

Wizyta w malowniczym miejscu zawsze pozytywnie wpływa na samopoczucie człowieka, dlatego warto w pierwszej kolejności szukać właśnie tego typu miejsc. Oczywiście w Polsce znaleźć można ich wiele, dlatego nikt nie powinien mieć z tym problemów. Bardzo polecane są zwłaszcza noclegi w Szczyrku (➪http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szczyrk,0.html), gdzie można świetnie spędzić wolny czas na górskim łonie natury. Ludzie chętnie decydują się obecnie na takie wycieczki całymi rodzinami, aby odpocząć od pracy, szkoły czy też wielu innych rzeczy. Oczywiście można tutaj uprawiać różne sporty zimowe, ale też pospacerować w górskiej scenerii.

Godnym odwiedzenia miejscem jest zwłaszcza deptak nad Żylicą. Jest to jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w regionie, więc warto oczywiście się tam udać będąc na miejscu w Szczyrku (➪https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczyrk). W swojej istocie jest to zwykły deptak, który został stworzony z kostki brukowej. Jest on jednak bardzo dokładnie oświetlony, dzięki czemu można spędzić tutaj romantyczne chwile z ukochaną osobą o wieczornej porze. Jest on jednak przede wszystkim świetnie zlokalizowany. Ciągnie się od Urzędu Miasta, a po drodze mija się amfiteatr, kompleks skoczni narciarskich, Centralny Ośrodek Sportu oraz Buczkowice. Cały spacer biegnie brzegiem Żylicy. Deptak to niezwykle ciekawe miejsce pod kątem spacerowym, ale można tutaj uprawiać również jogging, więc turystów nie brakuje tu o każdej porze roku. Wiele osób uprawia tutaj nordic walking, a więc spacer z kijkami. Praktykowane jest to zwłaszcza przez starsze osoby, które chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Szczyrk to idealne miejsce do uprawiania turystyki rowerowej, gdzie można bez problemów wypożyczyć sprzęt rowerowy i nie trzeba wieźć go ze sobą przez całą Polskę. W zimie można liczyć tutaj zwłaszcza na narciarstwo biegowe, które posiada szeroką rzeszę zwolenników.

Jak widać wyraźnie, czas można tutaj spędzić na wiele sposobów. Baza noclegowa w Szczyrku polecana jest przede wszystkim osobom, które nie lubią podczas wakacji lub urlopu siedzieć w jednym miejscu i chcą prowadzić aktywny tryb życia. Szczyrk to niezwykle atrakcyjne pod kątem turystycznym miejsce, a deptak nad Żylicą to świetnie zlokalizowane miejsce do spacerowania i uprawiania różnych sportów.


Dodaj komentarz